НАМАЛЕНИЕ

Ариел и Аквамаринот

190,00 ден

Ариел шета на брегот на морето и пронаоѓа скапоцен камен – аквамарин. Татко и` и објаснува дека тој е дел од изгубеното богатство на подводното царство Атлантика. Дали таа и нејзините верни другари ќе успеат да ги најдат и останатите скапоцени камења, останува да откриете сами.

Нема на залиха

Извести ме штом производот е повторно достапен

Опис

Ариел шета на брегот на морето и пронаоѓа скапоцен камен – аквамарин. Татко и` и објаснува дека тој е дел од изгубеното богатство на подводното царство Атлантика. Дали таа и нејзините верни другари ќе успеат да ги најдат и останатите скапоцени камења, останува да откриете сами.

Автор: Дизни
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Ariel and the Aquamarine | Бр. на страни: 24 | Димензии: 20х27 | Корица: Мека