Приказната за Бенџамин Зајчевски

120,00 ден

„Приказната за Бенџамин Зајчевски“ е приказна за братучедот на зајачето Питер – Бенџамин.

Во оваа приказна Беатрикс Потер раскажува за авантурите на овие две зајачиња во градината на господинот Мекгрегор и што се случува кога ќе се сретнат со една мачка!

5 на залиха

Опис

„Приказната за Бенџамин Зајчевски“ е приказна за братучедот на зајачето Питер – Бенџамин.

Во оваа приказна Беатрикс Потер раскажува за авантурите на овие две зајачиња во градината на господинот Мекгрегор и што се случува кога ќе се сретнат со една мачка!

Оригинален наслов на книгата : The tale of Benjamin Bunny
ИСБН : 978-608-247-268-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќаЛиби
Број на страни: 36
Димензии : 180×180
Корица : мека