Зајачето Роза

400,00 ден

Зајчето Бери е направено од квалитетен мек лен, дотерано во фустанче со цвеќенца. Совршено за игра во градината додека ги бараме велигденските јајца скриени во дворот. Заедно со нејзиниот другар Бери прават совршен пар за овие Велигденски празници.

Висина: 28 цм
Препорачана возраст: +3 Години
Перење: 30°C
Материјал: лен
Полнење: Рециклиран полиестер/Пе пелети

2 на залиха

Опис

Зајчето Бери е направено од квалитетен мек лен, дотерано во фустанче со цвеќенца. Совршено за игра во градината додека ги бараме велигденските јајца скриени во дворот. Заедно со нејзиниот другар Бери прават совршен пар за овие Велигденски празници.

Висина: 28 цм
Препорачана возраст: +3 Години
Перење: 30°C
Материјал: лен
Полнење: Рециклиран полиестер/Пе пелети