Elf | Елф

800,00 ден

Кога Elf првпат беше објавен во 2003 година, тој беше инстант хит и стана еден од ретките филмови на новиот милениум што го заслужи своето место во пантеонот на класичното божиќно кино. Сега обожавателите можат да уживаат во урнебесната и возбудлива приказна на сосема нов начин и за првпат достапна во Македонија единствено во БЕБЕБОКС.

Елфот Бади има повеќе божиќен дух од кој било, но никогаш не се вклопува со другите џуџиња на Северниот Пол. Сè има смисла кога ќе дознае дека е всушност човек, а неговиот татко е на списокот на непослушните! Решен да му донесе на својот татко малку божиќно задоволство, Бади тргнува на епско патување во Њујорк, каде што ја открива радоста на вртечките врати и го демаскира лажниот Дедо Мраз во стоковната куќа. Но, таткото на Бади се грижи само за пари и работа!

Кога Дедо Мраз ќе наиде на катастрофа на Бадник, дали Бади може да смета на неговото ново семејство да му помогне да го спаси Божиќ?

Прекрасните илустрации на Ким Смит и даваат класично чувство на оваа модерна празнична приказна. Со сите иконски моменти и пресмешни реплики од филмот, оваа приказна за заразниот божиќен дух наспроти цинизмот е нешто што мора да го имаат љубителите на Елф од сите возрасти.

Нема на залиха

Извести ме штом производот е повторно достапен

Опис

Кога Elf првпат беше објавен во 2003 година, тој беше инстант хит и стана еден од ретките филмови на новиот милениум што го заслужи своето место во пантеонот на класичното божиќно кино. Сега обожавателите можат да уживаат во урнебесната и возбудлива приказна на сосема нов начин и за првпат достапна во Македонија единствено во БЕБЕБОКС.

Елфот Бади има повеќе божиќен дух од кој било, но никогаш не се вклопува со другите џуџиња на Северниот Пол. Сè има смисла кога ќе дознае дека е всушност човек, а неговиот татко е на списокот на непослушните! Решен да му донесе на својот татко малку божиќно задоволство, Бади тргнува на епско патување во Њујорк, каде што ја открива радоста на вртечките врати и го демаскира лажниот Дедо Мраз во стоковната куќа. Но, таткото на Бади се грижи само за пари и работа!

Кога Дедо Мраз ќе наиде на катастрофа на Бадник, дали Бади може да смета на неговото ново семејство да му помогне да го спаси Божиќ?

Прекрасните илустрации на Ким Смит и даваат класично чувство на оваа модерна празнична приказна. Со сите иконски моменти и пресмешни реплики од филмот, оваа приказна за заразниот божиќен дух наспроти цинизмот е нешто што мора да го имаат љубителите на Елф од сите возрасти.

Формат: мека корица | 40 страници
Димензии: 229 x 279 x 5mm | 171 гр
Датум на објавување 06 октомври 2020 година
Издавач: Quirk Books
Објавува: City/Земја: Филаделфија, Соединетите Американски Држави
Јазик: Англиски
Изјава на изданието: Меѓународно издание
Забелешка за илустрации: целосно
ISBN10 1683692411
ISBN13 9781683692416