Лигавче со долги ракави – BOHO RAINBOW | Tiny Twinkle

980,00 ден

Лесно лигавче со ракави за деца кои учат да јадат.
Наменето за возраст од 2 – 4 години.

Направено од рециклиран материјал и многу лесно за употреба: едноставно исплакнете и избришете.

• Материјал: 100% рециклиран полиестер
• Водоотпорен
• Долги ракави
• Еластични манжетни
• Целосен длабок преден џеб
• Се пере во машина за алишта

ДЕТАЛИ
Димензии: од ракав до ракав: 82 см x Д: 43 см

ГРИЖА
Се мие во машина за алишта на 30 степени
Не сушете во сушарка
Не избелувајте
Не пеглајте
Не го носете на хемиско чистење
Измијте со слични бои
Затворете ги копчињата пред миење

2 на залиха

Опис

Лесно лигавче со ракави за деца кои учат да јадат.
Наменето за возраст од 2 – 4 години.

Направено од рециклиран материјал и многу лесно за употреба: едноставно исплакнете и избришете.

• Материјал: 100% рециклиран полиестер
• Водоотпорен
• Долги ракави
• Еластични манжетни
• Целосен длабок преден џеб
• Се пере во машина за алишта

ДЕТАЛИ
Димензии: од ракав до ракав: 82 см x Д: 43 см

ГРИЖА
Се мие во машина за алишта на 30 степени
Не сушете во сушарка
Не избелувајте
Не пеглајте
Не го носете на хемиско чистење
Измијте со слични бои
Затворете ги копчињата пред миење

Дополнителни информации

Боја

Розева, Сина

Големина

XS, S, M, L, XL