Мораме да одиме на работа

250,00 ден

Денеска работиме како лекари. И потоа одиме на екскурзија.

Ама, тогаш дојде Вештерката!

Одењето на работа е смела авантура. Игра која се движи со тркачка брзина од собата преку болницата, супермаркетот и возот до Лортвикен. И наеднаш, во шумата каде што живее Вештерката! Леле!

5 на залиха

Опис

Денеска работиме како лекари. И потоа одиме на екскурзија.

Ама, тогаш дојде Вештерката!

Одењето на работа е смела авантура. Игра која се движи со тркачка брзина од собата преку болницата, супермаркетот и возот до Лортвикен. И наеднаш, во шумата каде што живее Вештерката! Леле!

 

Оригинален наслов на книгата : Vi måste till jobbet
ИСБН : 978-608-267-638-8
Година на издавање : 2022
Издавачка куќаЛиби
Број на страни: 36
Димензии : 210х210
Корица : мека