Новогодишни Силиконски Модли – Нова Година

120,00 ден

Направете сами слатки задоволства, совршени за подароци со Дедо Мраз, бонбони, снешко, новогодишна елка, ирвас и новогодишно венче и други забавни божиќни дизајни што може да се користат за бонбони, чоколади, карамела, желе и слатки. 6/1
Изработени од силикон за храна, без BPA и од врвен силиконски материјал. Нашиот силиконски калап за печење има силна топлинска спроводливост и флексибилност, што ви овозможува безбедно да ги користите силиконските калапи за колачи.

Лесен за употреба и чистење: Нелепливиот дизајн на 3D божиќните форми на калапи го олеснува ослободувањето на колачињата со притискање на копчето од калапите без да се грижите за кршење на колачите. Нашиот силиконски калап е исто така лесен за чистење и се користи во машина за миење садови, печка, фрижидер. Температурен опсег од -40°C до 230°C.

 

2 на залиха

Опис

Направете сами слатки задоволства, совршени за подароци со Дедо Мраз, бонбони, снешко, новогодишна елка, ирвас и новогодишно венче и други забавни божиќни дизајни што може да се користат за бонбони, чоколади, карамела, желе и слатки. 6/1
Изработени од силикон за храна, без BPA и од врвен силиконски материјал. Нашиот силиконски калап за печење има силна топлинска спроводливост и флексибилност, што ви овозможува безбедно да ги користите силиконските калапи за колачи.

Лесен за употреба и чистење: Нелепливиот дизајн на 3D божиќните форми на калапи го олеснува ослободувањето на колачињата со притискање на копчето од калапите без да се грижите за кршење на колачите. Нашиот силиконски калап е исто така лесен за чистење и се користи во машина за миење садови, печка, фрижидер. Температурен опсег од -40°C до 230°C.