Волшебните прегратки

200,00 ден

Кога жителите на Гушкоград се среќни, Ведран е уште посреќен.

Но, кога се тажни, тогаш Ведран веднаш вади од ранецот една од своите најтопли прегратки и го прегрнува секој што е тажен.

5 на залиха

Опис

Кога жителите на Гушкоград се среќни, Ведран е уште посреќен.

Но, кога се тажни, тогаш Ведран веднаш вади од ранецот една од своите најтопли прегратки и го прегрнува секој што е тажен.

Оригинален наслов на книгата : Волшебните прегратки
ИСБН : 978-608-267-321-9
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 58
Димензии : 140х200
Корица : мека