Shop

Прикажувам 1–20 од 262 резултати

 • Велигден

  50 Easter Things to Make and Do

  500,00 ден

  Describes how to make such Easter-related handicrafts as bunny giftwrap, surprise eggs, springtime chicks, and sheep cards.

  • Publisher ‏ : ‎ Usborne Pub Ltd (January 1, 2009)
  • Language ‏ : ‎ English
  • Hardcover-spiral ‏ : ‎ 104 pages
  • ISBN-10 ‏ : ‎ 0794522068
  • ISBN-13 ‏ : ‎ 978-0794522063
  • Reading age ‏ : ‎ 9 years and up
  • Grade level ‏ : ‎ 4 – 2
  • Item Weight ‏ : ‎ 1 pounds
  • Dimensions ‏ : ‎ 6 x 0.75 x 7.25 inches
  Додај во кошничка
 • Igloo

  Anyone Can Be My Friend

  200,00 ден

  Секој може да ми биде пријател нуди нежен вовед во важноста на еднаквоста, различноста и почитта, како што мечката се дружи со луѓе од секаков вид.

  Производител Игло
  Додај во кошничка
 • Igloo

  Are We There Yet?

  200,00 ден

  Придружете се на малото мече и таткото мечка на прошетка по дивата страна, додека тие тргнуваат на нивното неверојатно патување до морето. Долг е патот за малото мече, но со неговиот татко таму да го води и толку многу возбудливи работи што треба да се видат и истражат на нивните патувања, тоа сигурно ќе биде патување за цел живот.

  Производител Игло
  Додај во кошничка
 • Книги

  Batman: ЗАПОЗНАЈ ГИ СУПЕРХЕРОИТЕ

  150,00 ден

  Супер хероите кои го придружуваат Бетмен се и Супермен и Жената–чудо. Музејот во Готам Сити организира забава на која е поканет Брус Вејн односно Бетмен. Во музејот од изложените експонати големиот змеј – оживува. Прочитајте што се случи понатаму.

  Додај во кошничка
 • Држач за цуцла

  BEBEBOX ДРЖАЧ ЗА ЦУЦЛА – ЖАЛФИЈА

  400,00 ден

  Држач за цуцла изработен од мониста од 100% силиконски материјал за храна и вистинско дрво, нетоксичен, без мирис, без БПА и без олово. Дрвените мониста се природни и еколошки.

  Упатства за одржување и употреба: Рачно миење. Ова не е играчка. Ако е оштетено, ве молиме веднаш исфрлете го од употреба. Проверете го секое клипче пред употреба.

  Должина: 20cm

  Додај во кошничка
 • Држач за цуцла

  BEBEBOX ДРЖАЧ ЗА ЦУЦЛА – СЕНФ

  400,00 ден

  Држач за цуцла изработен од мониста од 100% силиконски материјал за храна и вистинско дрво, нетоксичен, без мирис, без БПА и без олово. Дрвените мониста се природни и еколошки.

  Упатства за одржување и употреба: Рачно миење. Ова не е играчка. Ако е оштетено, ве молиме веднаш исфрлете го од употреба. Проверете го секое клипче пред употреба.

  Должина: 20cm

  Додај во кошничка
 • Мебел

  BEBEBOX МИНИ ГАРДЕРОБЕР

  5.000,00 ден

  Совршениот додаток за детската соба на Вашето малечко е тука: BEBEBOX мини гардероберот се состои од прегради за складирање на играчки, чевли, облека и додатоци, така што децата можат да ги чуваат сите нивни играчки заедно.

  Македонско производство, произведено во Струга, Македонија.

  Производот се изработува по нарачка.

  Материјал: иверица

  Димензии: 65х35х70 cm

  Боја: Може да се изработи во било која боја по нарачка

  * Огледалото не е вклучено во изработката поради безбедносни причини при достава.

  Ги исполнува европските стандарди за безбедност на играчки, погодно за деца од 18 месечна возраст па нагоре.

  Задолжителен надзор од родител или старател.

  Да не се користи на скали и површини кои не се рамни.

  Додај во кошничка
 • Кутија за цуцла

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА КУТИЈА ЗА ЦУЦЛА – МОРЕ

  500,00 ден

  Кутија за складирање на цуцла изработена од висококвалитетен мек силиконски материјал за храна.
  Може да ја врзете за количката и да ја заштитете цуцлата од нечистотии кога шетате надвор со Вашето дете.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Кутија за цуцла

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА КУТИЈА ЗА ЦУЦЛА – ЦРЕША

  300,00 ден

  Кутија за складирање на цуцла изработена од висококвалитетен мек силиконски материјал за храна.
  Може да ја врзете за количката и да ја заштитете цуцлата од нечистотии кога шетате надвор со Вашето дете.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Едукативни играчки

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА МАПА НА СВЕТОТ

  800,00 ден

  Силиконска мапа на светот изработена од висококвалитетен мек медицински силиконски материјал.

  Оваа играчка овозможува креативна игра на Вашето дете.
  Лесна за чистење, може да се мие рачно или да се избрише со влажна крпа.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Играчки за на плажа

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА ПРСКАЛКА – БУВЧЕ

  500,00 ден

  Силиконска прскалка во форма на бувче за играње на плажа или во бања изработена од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Велигден

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА ПРСКАЛКА – ЗАЈЧЕ

  500,00 ден

  Силиконска прскалка во форма на зајче за играње на плажа или во бања изработена од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Играчки за на плажа

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА ПРСКАЛКА – МАЧЕ

  500,00 ден

  Силиконска прскалка во форма на маче за играње на плажа или во бања изработена од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Играчки за на плажа

  BEBEBOX СИЛИКОНСКА ПРСКАЛКА – МЕЧЕ

  500,00 ден

  Силиконски сет за играње на плажа изработен од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  Сетот содржи кофичка, лопатче и сито во форма на мече.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Играчки за на плажа

  BEBEBOX СИЛИКОНСКИ ИГРАЧКИ ЗА ВО БАЊА – САФАРИ КАРАМЕЛ

  580,00 ден

  Силиконски сет за играње на плажа изработен од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  Сетот содржи кофичка, лопатче и сито во форма на мече.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Играчки за на плажа

  BEBEBOX СИЛИКОНСКИ ИГРАЧКИ ЗА ВО БАЊА – САФАРИ СИВО

  580,00 ден

  Силиконски фигури во форма на животни од џунглата за играње на плажа изработени од висококвалитетен мек силиконски медицински материјал.

  Сетот содржи две фигури во форма на нилски коњ и слонче.

  100% безбедно за користење.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Неопходен е надзор од родител или старател.

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Силиконски лигавчиња

  BEBEBOX СИЛИКОНСКО ЛИГАВЧЕ – ЉУБИЧИЦА

  300,00 ден

  BEBEBOX оригинално силиконско лигавче, изработено од мек силиконски материјал за храна.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  Лесно за одржување, издржува високи температури и може да се пере во машина за миење садови, рачно миење или едноставно да се пребрише со влажна крпа.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Поседува безбедносни сертификати CE – EN 14372 – EN 71-1

  Додај во кошничка
 • Попуст

  BEBEBOX СИЛИКОНСКО ЛИГАВЧЕ – ВАНИЛА

  670,00 ден

  BEBEBOX оригинално силиконско лигавче, изработено од мек силиконски материјал за храна.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  Лесно за одржување, издржува високи температури и може да се пере во машина за миење садови, рачно миење или едноставно да се пребрише со влажна крпа.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Поседува безбедносни сертификати CE – EN 14372 – EN 71-1

  Додај во кошничка
 • НАМАЛЕНИЕ

  Силиконски лигавчиња

  BEBEBOX СИЛИКОНСКО ЛИГАВЧЕ – ЖАЛФИЈА

  300,00 ден

  BEBEBOX оригинално силиконско лигавче, изработено од мек силиконски материјал за храна.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  Лесно за одржување, издржува високи температури и може да се пере во машина за миење садови, рачно миење или едноставно да се пребрише со влажна крпа.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Поседува безбедносни сертификати CE – EN 14372 – EN 71-1

  Додај во кошничка
 • Силиконски лигавчиња

  BEBEBOX СИЛИКОНСКО ЛИГАВЧЕ – КРЕМ

  670,00 ден

  BEBEBOX оригинално силиконско лигавче, изработено од мек силиконски материјал за храна.

  100% безбедно за користење, одобрено од Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) на Р. С. Македонија.

  Лесно за одржување, издржува високи температури и може да се пере во машина за миење садови, рачно миење или едноставно да се пребрише со влажна крпа.

  • БЕЗ ЛАТЕКС
  • БЕЗ ФТАЛАТИ
  • БЕЗ BPA
  • БЕЗ PVC

  Поседува безбедносни сертификати CE – EN 14372 – EN 71-1

  Додај во кошничка